O świcie zakończyła prace Obwodowa Komisja Wyborcza Nr 2 w remizie OSP w Falentach.

W naszej miejscowości udział w wyborach wzięło 87,78% uprawnionych do głosowania mieszkańców! Oznacza to rekordową frekwencję!!

W naszej społeczności w wyborach do Sejmu RP wygrała Koalicja Obywatelska wynikiem 35,44%. Konkurencyjna Zjednoczona Prawica osiągnęła wynik 32,14% a koalicja Trzecia Droga14,8 %! Lewica i Konfederacja mają u nas zbliżoną popularność na poziomie po 6,5%. Pozostał partie uzyskały marginalny wynik.

Wygląda na to, że nowymi posłami z naszego okręgu zostaną: Kinga Gajewska, Jan Grabiec, Paweł Zalewski, Maciej Lasek, Mariusz Błaszczak, Anita Czerwińska. Reszta posłów wyłoni się w najbliższych dniach. Senatorem z Falent zostanie Michał Kamiński, na którego zagłosowało ponad 50% naszej społeczności.

Co drugi z wyborców odmówił też przyjęcia karty do referendum. Stąd tzw. referendum w Falentach, podobnie ja w całej Polsce jest nieważne! Warto odnotować, że spośród osób, które uczestniczyły w referendum aż 7 osób odpowiedziało 4  x TAK – zachowując zdrowy rozsądek i wykazując się odpornością na propagandę.  Gratulujemy!

Dziękujemy też naszym dzielnym Strażakom za gościnę Komisji Wyborczej i życzliwość!

Jest nadzieja na lepsze! Cdn