Zapraszamy na wystawę wybranych i nagrodzonych fotografii przyrody Rezerwatu na głównym patio Centrum Handlowego JANKI. Wystawa przygotowana przez Społeczny Komitet Ochrony Falent we współpracy z CH Janki prezentuje prace nadesłane na Konkursy SKOF o nagrodę Starosty Pruszkowskieg rozstzrygnięte w latach 2021 – 2023. Wystawa zwraca uwagę klientów największego podmiejskiego centrum handlowego na pobliski unikalny obszar prawem chronionej przyrody – Rezerwat Przyrody Stawy Raszyńskie.

Wystawa towarzyszy promocyjnemu wydarzeniu pt. Jesienne Królestwo Dyń – zaaranżowanemu na dyniową farmę, łączącą bajeczną atmosferę z elementami natury. Stworzony z rozmachem dyniowy ogród Na stworzonej z rozmachem dyniowej farmie w Centrum Janki można posłuchać również odgłosów ptaków, zobaczyć gniazda niektórych z nich i zobaczyć je z bliska na wystawie fotografii prezentującą gatunki ptactwa zamieszkujące Rezerwat Przyrody Stawy Raszyńskie. Zdjęcia laureatów Konkursu Fotograficznego organizowanego przez Społeczny Komitet Ochrony Falent przybliżają odwiedzającym  naszą lokalną perełkę przyrodniczą. Warto odwiedzić jesienne warsztaty dla najmłodszych oferujące możliwości zdobycia nagród za zakupy. Wystawa jest dostępna do 28 października. Gorąco zapraszamy nie tylko na zakupy!

Dziękujemy za współpracę Twórcom fotografii oraz Anii Gawryś, Bogusi Stępińskiej-Gniadek, Krzysztofowi Rymuzie i Wojtkowi Rogowskiemu.

   

(wfr)