Ponieważ nam nie jest wszystko jedno jakie będą Falenty, gmina Raszyn ale i nasza Ojczyzna elementem Eko-Pikniku 2023 będzie miejsce nazwane Hyde Park Corner otwarte na wszelkie prezentacje polityczne (i nie tylko) o sprawach naszej wsi, gminy, Mazowsza, Polski i Unii Europejskiej.

Hyde Park to dziś synonim miejsca dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa. Londyn zawdzięcza to piękne miejsce Henrykowi VIII, który przejął majątek od kościoła w 1536 r.  Dziś park w zachodnim Londynie liczy 159 ha z rozległymi stawami. We wschodniej części parku znajduje się tzw. Zaułek Mówców (Speakers’ Corner) miejsce słynące od wieków wolnością wypowiedzi i początkiem wielu słynnych i ważnych demonstracji oraz karier politycznych.

W tym roku spotykamy się w Falentach na sześć tygodni przed wyborami parlamentarnymi, w których wybierać będziemy naszych przedstawicieli lub osoby, które będą naszymi reprezentantani w Sejmie i w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej. Dlatego do naszego Hyde Parku zaprosiliśmy wszystkich posłów i senatorów, którzy obecnie zasiadają w Parlamencie wybrani naszymi głosami w gminie Raszyn:

Posłowie: #Maciej Lasek, #Paweł Zaleski, #Jan Grabiec, #Kinga Gajewska, #Bożena Żelazowska, #Andrzej Rozenek, #Zdzisław Sipiera, #Mariusz Błaszczak, #Dominika Chorosińska, #Aneta Czerwińska, #Dariusz Olszewski, #Piotr Uściński i senator #Michał Kamiński. 

Zobaczymy w niedzielne półudnie kto przyjął nasze zaproszenie, które kierujemy też do wszystkich, którzy obecnie ubiegają się o mandat posła lub senatora RP. Szczególnie miło będzie nam spotkać członków SKOF, którzy podjęli decyzję o starcie w wyborach, a mamy ich kilku od samego początku Komitetu (#Karina Kozłowska, #Maciej Lasek, #Mirosław Kaznowski).

Gorąco zapraszamy na spotkania kandydatami i do wolnej publicznej debaty o najważniejszych sprawach, pod jednym warunkiem – jak w Londynie – nie obrażania Króla – jak również szanowania swoich interlokutorów.

Członek SKOF Pan Andrzej Zawistowski odwiedził tydzień temu Londyn, by osobiście poznać warunki debaty w Hyde Parku i zabiegać w Westminsterze o wsparcie dla naszej sprawy.

fot. Andrzej Zawistowski et cons.